«

»

sep 26 2019

Skriv ut detta Inlägg

Förenade Måltider har landat

Bara för medlemmar

Förenade Måltider
har landat

Kost & Närings helt nya – och helt egna – medlemstidning har nu lämnat pressarna. I urpremiären av Förenade Måltider bevakas föreningens historiska satsning under 2019 års Almedalsvecka.

Vi bjuder också på nyheter kring skolmjölksstödet och tips om ett underlag som fokusgrupp Utrustning och lokaler ser som en ”ny guldstandard” för köksbyggnation. Dessutom tar vi pulsen på Emma Breheim, ordförande i SOI och därmed en av Upphandlingssveriges absoluta tungviktare. Och så massor av annat förstås.

Klicka här för att komma direkt till Förenade Måltider nr. 1/2019

Kort om Förenade Måltider

Från och med september 2019 ges Förenade Måltider ut med fyra nummer per år; två på våren och två på hösten. I fokus för rapporteringen står Kost & Närings arbete, ackompanjerat av aktuell forskning och nyheter från branschen.

Tidningen skickas ut till alla föreningens medlemmar i Kost & Näring och finns dessutom tillgänglig digitalt på medlemssidorna (kräver inloggning); att bläddra direkt i webbläsaren eller för nedladdning som PDF.

Permalänk till denna artikel: https://www.kostochnaring.se/nyhet/forenade-maltider-har-landat